Звіт в.о. директора
КЗ «Петрівська ЗОШ І-ІІ ступенів»
Новоолексіївської сільської ради
Дата проведення: 13.06.2019 р. Час проведення: 10:45
Запрошені: голова Новоолексіївської сільської ради Дубовик С.І.
Виконуюча обов’язки старости Мануйлівської с/р – Рулевська В.С.
Голова Піклувальної ради – Ангеловська К.М.
Голова батьківського комітету – Шопова С. А.
Голова Ради школи – Дуйловська Н.П.
Депутат Новоолексіївської сільської ради – Кінчевський В.Я.
Представники громадськості
Шановні батьки, колеги, учасники зборів!
Вітаю вас усіх і дякую, що знайшли можливість взяти участь у цьому вже традиційному зібранні. Свій виступ хочу почати зі слів великого педагога В.О. Сухомлинського:
«Людяність, сердечність,
чуйність,— цей моральний
імунітет проти зла здобувається
лише тоді, коли людина
в ранньому дитинстві
пройшла школу доброти,
школу справді людських
стосунків».
Для мене звіт перед громадськістю – це відповідальна і хвилююча подія, адже ваша думка про діяльність педагогічного колективу школи, її адміністрації для мене завжди є важливою.
Педагогічний колектив школи в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Законом України «Про освіту», проектом Закону України «Про повну загальну середню освіту», концептуальними засадами реформування середньої школи «Нова українська школа», новим Державним стандартом початкової освіти, освітньою програмою, перспективним та річним планом роботи школи, забезпечували оновлення змісту, форм і методів навчання, вдосконалення навчально-виховного процесу та його результативність. У 2018/2019 н.р. продовжувалась реалізація комплексно-цільових програм, спрямованих на вдосконалення навчально-виховного процесу, створення сприятливих умов для розкриття здібностей і нахилів учнів, формування їх навчальних та життєвих компетенцій.
Навчально-виховний процес забезпечував досвідчений, висококваліфікований творчий педагогічний колектив однодумців.
З 8 вчителів:
- старших вчитель – 1
- вчителів вищої категорії – 6
- вчитель І категорії – 1
- спеціаліст – 1
Кожний навчальний рік особливий і неповторний, і підведення його підсумків спонукає до осмислення досягнень і невдач, проблем і шляхів їх вирішення. Який слід залишити в історії школи 2018/2019 н.р.
У поточному навчальному році забезпечено безкоштовним харчуванням усіх учнів школи, завдяки Новоолексіївській сільській раді. Оздоровлено в пришкільному таборі з денним перебуванням 33 учні. Проведено курсову перепідготовку 3 вчителів початкових класів за програмою Нової української школи. Проведено атестацію 2 вчителів, які підтвердили кваліфікацію «Спеціаліст вищої категорії».
Результативність навчально-виховного процесу – головний показник роботи школи. За підсумками року в школі з 41 учня 2-6 класів 8 учнів (20%) показали високий рівень навчальних досягнень і нагороджені «Похвальним листом», 23 учні (56%) – достатній рівень, що разом складає 76% від загальної кількості учнів 2-6-х класів, 10 учнів (24%) – середній рівень, категорія учнів з початковим рівнем навчальних досягнень відсутня. Аналіз результативності навчально-виховного процесу свідчить про стабільну позитивну динаміку зростання рівня навчальних досягнень учнів.
Усі випускники 9-го класу успішно склали ДПА з математики, української мови та географії.
Математика – високий рівень – 6 учнів, достатній рівень – 3 учні, середній – 2 учні. Середній бал - 8 б.
Укр. мова - високий рівень – 8 учнів, достатній рівень – 3 учні, середній – 2 учні. Середній бал - 9,3 б.
Географія - високий рівень – 5 учнів, достатній рівень – 3 учні, середній – 2 учні. Середній бал - 8,3 б.
Педагогічним колективом створено сприятливі умови для того, щоб кожен учень міг реалізувати себе, свої нахили та інтереси.
Учні школи брали участь в другому (районому) турі предметних олімпіад з математики, української мови, англійської мови, географії, правознавства, де посіли 2 призових місця: ІІІ місце – українська мова – Русінова Олена (9 клас), ІІІ місце – правознавство – Ангеловський Дмитро (9 клас)
Учні школи брали участь у ІІ етапі (районому) Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, де посіли 1 призове місце: ІІІ місце – Дімітров Сергій (6 клас), мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка у ІІ етапі (районому) : ІІІ місце – Дімітров Сергій (6 клас).
- районний, обласний етап конкурсу-виставки творчих робіт «Український сувенір» - Штенгелова Лілія (9 клас) І місце район, ІІ місце область; Русінова Олена (9 клас) І місце район, ІІІ місце область;
- районний, обласний конкурс-виставка творчих робіт «Берегиня роду українського» - Штенгелова Лілія (9 клас) І місце район, ІІ місце область; Русінова Олена (9 клас) І місце район, ІІІ місце область;
- обласний конкурс «Вишиванка руками дітей» - Штенгелова Лілія (9 клас) І місце область;
- районний конкурс презентацій до Дня вчителя – Русінова Олена (9 клас) І місце;
Учні школи брали участь в інтелектуальних конкурсах:
Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч», Міжнародна природознавча гра «Геліантус» ,мовознавча гра «Соняшник», літературознавча гра «Санфловер».
Команда нашої школи «Козаки» взяли участь у військово-спортивній грі «Сокіл» («Джура») і здобули перемогу у 3 конкурсах цієї гри «Куліш» - 1 місце, «Відун» - 1 місце, «Линва» - ІІ місце.
Фаховий рівень педагогічного колективу нашої школи дозволяє на належному рівні вирішувати багато творчих завдань. Учителі школи постійно брали участь у вебінарах, про що свідчать сертифікати.
Також брали активну участь в роботі районних семінарів. На базі нашої школи пройшов майстер-клас для вчителів географії Приморської міської ради та Новоолексіївської сільської ради, який проводила Дуйловська А.Ф. Також учителі Шопова В.І. та Дуйловська А.Ф. показали майстер-класи, відкриті уроки, виховні заходи, ділячись досвідом роботи з вчителями школи.
У закладі створено особистісно-орієнтовану систему виховної роботи, що протягом навчального року здійснювалась на діяльнісній та проектній основі та охоплювала різні аспекти формування особистості школяра – виховання інтересу до навчання, національно-патріотичне та громадянське виховання, формування навичок здорового способу життя, фізичне та моральне виховання, правова освіта та превентивне виховання, естетичне та трудове виховання. Працюючи над реалізацією завдань виховної роботи закладу, педагогічний колектив організовував і проводив різноманітні заходи, що забезпечували виховну роботу в усіх її напрямках, керуючись програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів».
Взаємоузгодженість вимог школи та батьків до виховання та розвитку дитини – запорука успіху особистості. З метою зміцнення зв’язків сім’ї, школи й громадськості, надання сім’ям дієвої практичної допомоги у справі виховання дітей, формування в батьків педагогічної підготовки, потреби в самоосвіті, залучення батьків до навчально-виховного процесу. В закладі протягом поточного навчального року було організовано на належному рівні роботу з батьками в трьох напрямках: індивідуальна, масова, залучення батьків до участі в класних та загальношкільних справах.
Для організації ефективного, результативного навчально-виховного процесу необхідна міцна матеріально-технічна база. Дякуючи Вам, Вашій підтримці, шановні батьки, в поточному навчальному році зроблено чимало для модернізації матеріально-технічної бази закладу. Підготували кабінети до нового навчального року, зробивши ремонт. Зробили індивідуальне водопостачання в їдальні, в приміщенні школи. Для модернізації матеріально-технічної бази забезпечено доступ до мережі Інтернет, що дає можливість усім вчителям використовувати в навчально-виховному процесі інформаційно-комунікаційні технології.
Поповнено бібліотеку підручниками для учнів 1 (54 примірники), 5 (99 примірники) класів на суму 5 839,72 грн.
Продовжується оновлення навчальних кабінетів. Оснащено класну кімнату 1 класу сучасними меблями, дидактичним матеріалом, фліпчартом, комп’ютерною технікою, а саме: придбано 1 ноутбук, 5 планшетів, ламінатор. На оснащення класної кімнати 1 класу витрачено 59 961 гривня (субвенція 31 975, місцевий бюджет – 27 986 гривень):
Дидактичний матеріал – 11 414;
Комп'ютерна техніка – 25 335;
Меблі – 22 431;
Відрядження – 781 грн.
Ще раз хочу нагадати, що участь батьків і спонсорів у фінансуванні навчального закладу не суперечить законодавству і передбачена Законом України “Про освіту”, де визначена система державно-громадського управління навчальними закладами та джерела їх фінансування. Отже, основними нашими спонсорами, помічниками і благодійниками, на кошти яких підтримується життєдіяльність школи, поки що залишаються батьки. Я висловлюю велику вдячність усім батькам, головам класних батьківських комітетів, батьківським класним колективам за дієву матеріальну допомогу.
У поточному навчальному році школа відчула суттєву державну фінансову підтримку, а також підтримку Новоолексіївської сільської ради.
Однак, в діяльності закладу є проблеми, які слід вирішувати:
- забезпечення матеріально-технічної, навчальної бази для майбутнього 1-го класу згідно з вимогами Нової української школи;
- забезпечення навчальних кабінетів меблями;
- потребує оновлення оформлення коридорів.
Завершуючи свій виступ, хочу запевнити вас, що ми завжди намагатимемося реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як адміністрація школи докладатиму всіх зусиль, щоб спільними зусиллями досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів, в утвердженні позитивного іміджу школи, у виконанні нею своєї головної місії – виховання і розвитку наших дітей, підготовки їх до самостійного життя.
Адміністрація, педагогічний колектив КЗ «Петрівська ЗОШ І-ІІ ступенів» докладатиме всіх зусиль, щоб наш навчальний заклад був для дітей – школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.