12.04 2021р. 1 клас
Математика
Тема. Досліджую лічильну одиницю « десяток»
Мета: ознайомити учнів з новою лічильною одиницею — десятком; продовжити роботу з формування поняття числа й натуральної послідовності чисел; закріпити вміння і навички додавання й віднімання в межах 10.
Обладнання: предметні малюнки, палички, набір цифр.
Хід уроку
- Актуалізація знань учнів
1. Вставити пропущені числа.
1 2 ... 4 ... ... 7 ... 9 ...
2. Виписати числа, які менше числа 6.
1, 6 ,7 ,10, 3, 2.
II. Вивчення нового матеріалу
переглянути
1. Підготовча робота. Вправи з геометричним матеріалом
— Покладіть 8 кружечків. Додайте ще 1.
— Скільки стало кружечків?
— Як отримати 9 кружечків?
— Складіть приклад.
— Покладіть 9 квадратиків. Додайте ще 1. Скільки стало квадратиків?
— Як утворили число 10 із числа 9?
— Відрахуйте 10 паличок. Зв’яжіть їх у пучок (обмотати ниткою).
— 10 одиниць утворюють нову лічильну одиницю — десяток.
Десятками можна рахувати яйця, ґудзики, горіхи та інші предмети.
Учитель виставляє на дошці 3 пучки паличок, 6 пучків паличок.
— Скільки десятків паличок? Скільки десятків яєць вміститься в підставку для яєць? (Показує контейнер на 30 яєць)
Висновок: якщо предметів багато, їх зручно лічити десятками.
2. Утворення чисел другого десятка
— Покладіть на десяток кружечків зверху ще 1 кружечок. Скільки стало кружечків? (Десяток і 1)
— Як називається число, яке йде за числом 10?
— Скільки десятків і скільки одиниць утворили одинадцять?
— Назвіть числа від 7 до 11.
— Як утворити наступне число? (Покласти ще 1 кружечок)
— Як прочитати нове число? (12)
— У назві числа спочатку називають кількість одиниць.
3. Робота з підручником
Утворення чисел 11–20.
4. Фізкультхвилинка
5. Розв’язання задачі
6. Задача на розвиток логічного мислення
— Який предмет потрібно намалювати в пустій клітинці? Чому?
- Літературне читання
- Тема. Борис Вовк « Чиї квіти найгарніше» Вибіркове читання . Висловлювання свого враження від прочитаного
Навчання грамоти (за підручником Н.О.Воскресенська,В.І.Цепова)
ТЕМА. Борис Вовк «Чиї квіти найгарніші?».
Хід уроку
- Вступна частина. Повідомлення загальної теми уроку
Вступна бесіда.
- На поданих картці знайдіть і розфарбуйте однакові малюнки, зберіть із літер на малюнках слово.
- Яке слово ви утворили? (Квіти.)
- Квіти є справжньою окрасою Землі. Чи можете уявити природу без квітів?
- Мабуть, кожен із вас має свою улюблену квітку? Яку саме?
- Чому ви саме цю квітку любите найбільше?
- Кому і з якими побажаннями ви б подарували цю квітку?
- Основна частина
- Які з цих квітів цвітуть навесні, влітку, восени?
- А чи існують у природі зимові квіти?
- Поміркуйте над таким запитанням: у яку пору року квіти найгарніші?
- Чи можна яблуню, абрикос та вишню що квітне навесні, назвати квіткою?
- Чи подобаються вам весняні квіти? Може вони і є найкращими, найгарнішими?
- Подивіться, які вони різнобарвні: кольору неба, сонця і блискучих білих перлин. А також ніжно-рожеві, яскраво-червоні, бузкові, фіалкові.
- Усе це дуже красиво! Але ми ще не розглядали квіти інших пір року. Тож висновки робити зарано.
- Опрацьовуємо художній твір
- Підготовка до сприймання тексту
- Відгадайте загадки, назвіть пори року.
Це дівча зелено косе
Біле личко миє в росах,
Укриває землю цвітом,
Жде побачення із Літом.
Дівчини волосся –
Як пшеничне колосся.
У вінку – квіти пишні,
Рясно вплетені вишні.
|
Коси золоті в дівчини
І намисто з горобини.
Гарна дівчина, красива,
Тільки шкода, що плаксива.
Гуляє по землі вона,
Оця красуня чарівна,
Слід білий по собі лишає.
Як ту красуню називають?
|
-
- Первинне сприймання казки
переглянути
Прочитай казку Бориса Вовка «Чиї квіти найгарніші?».
-
- Бесіда
- Про що сперечалися пори року?
- Чи дійшли вони згоди?
- У якої сестри були незвичайні квіти?
- Вибіркове читання з аналізом змісту
Прочитай текст казки за частинами самостійно пошепки, вголос, вибірково. Проаналізуй за частинами з використанням світлин із зображенням квітів.
Частина 1. Квіти Весни.
- Які ознаки весни згадані в тексті?
- Які квіти розцвіли навесні? У чому їхня краса?
- Попрацюйте зі світлинами. Виберіть зображення тих квітів, про які згадувалося в першій частині тексту.
Частина 2. Квіти Літа.
- Як ви розумієте таке речення: «Змахнуло Літо сонячним капелюшком»?
- Що сказано про дзвоники? Чому сказано, що вони співають? Уявіть собі, що ви чуєте їхній спів. Відтворіть його.
- Які ще квіти цвітуть влітку?
- Із якої квітки збирає солодкий сік джміль?
- Розгляньте зображені квіти. Які з них згадані в тексті, а які — ні? (Ромашка, петунія.)
Частина 3. Квіти Осені.
- Прочитайте ту частину, в якій говориться про прихід Осені.
- Чому сказано, що осінь «повела багряним рукавом»?
- Що може бути восени багряного кольору? (листя на винограді, клені, квіти: жоржини, сальвії)
- Які осінні квіти згадуються? А які – ні? (Гладіолуси, айстри.)
- Що таке верес? (Кущ.) Де він росте? (На скелястих пагорбах у горах і на рівнинах, у соснових лісах і на торфових болотах.)
- У народі кажуть: верес звичайний — рослина незвичайна. Зацвітає верес у серпні і продовжує цвісти аж до жовтня. Відтінки вересових квітів бувають від ніжно-білого до пурпурово-фіолетового.
- Хто з вас знає, який осінній місяць названо на честь цвітіння вересу? (Вересень.)
Частина 4. Зимові квіти.
- Як описаний прихід Зими?
- Що зробила Зима з дорогами і дахами?
- Що названо «білим мереживом»?
- Якими квітами вихвалялася зима?
- Чи вирішили свою суперечку пори року? А чи взагалі можна її вирішити? Спробуйте.
- Підсумок. Рекомендації
- Про що сьогодні читали, слухали на уроці?
- Чи можна сказати квіти якої пори року найкращі?
|