Статистика
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0
|
Каталог файлів
6 клас Музичне мистецтво 30 березня 2020 р.
[ Викачати з сервера (18.5 Kb) ] | 29.03.2020, 09:15 |
Мистецтво 6 клас 30.03.2020 р. Тема: Жанрова палітра симфонічної музики Симфонічна музика — музика, започаткована появою жанру симфонії і призначена для виконання симфонічним оркестром. Композитор Людвіг ван Бетховен, історія створення симфонії № 5. Чи знаєте ви, що відома всім симфонія німецького класика була присвячена українцю? З'ясуймо це разом. Серед дев'яти симфоній Бетховена особливо вирізняється симфонія №5. Її всі без винятку впізнають за вступом. Цікаво, що цей музичний твір композитор присвятив своєму другу і меценату — сину останнього гетьмана України, графу Андрію Розумовському (українцю за походженням). Особливим у звучанні симфонії є те, що всі чотири частини об'єднані фізною «темою долі», котра звучить на початку твору як епіграф. Про неї Бетховен сказав: «Так доля стукає у двері». Ця тема звучить дуже голосно (фортисимо) одночасно в партіях різних інструментів. Симфонія не має програми, її зміст не виражений словами, але яскрава, виразна музика, конкретне значення основного мотиву дають право розглядати твір як картину боротьби людини з перешкодами життя в ім'я радості та щастя. Чотири частини симфонії можна уявити як окремі моменти цієї боротьби. Фінал зображує перемогу людини над силами зла і насильства. I частина (Allegro con brio — швидко, з вогнем) написана в сонатній формі. Частина відкривається так званою «темою долі» — мотиву з чотирьох нот, що повторюється двічі, вдруге — одним ступенем нижче. Це основний мотив, з якого розвиваються всі інші теми частини. II частина (Andante con moto — повільно) — це глибокі роздуми про щось серйозне, значне. Написана у формі варіацій на дві теми. III частина (Scherzo — Allegro, в перекладі з італійської — «жарт»). Музика цієї частини за настроєм повертає нас до першої частини. IV частина (Allegro, фінал) звучить святково, переможно. Тема дуже близька до «Гімну Свободи». Фінал написаний у формі сонатного алегро. 1. Опрацювати матеріал підручника 2. Створити проект «Лунає симфонічна музика»
3. Розучування пісні «Козацька пісня»
https://www.youtube.com/watch?v=LP8hU_YEP50
За горою дзвони дзвонять, Дінь-дінь-дінь, Серце б'ється, Серце рветься в далечінь, Сонце сяє, місяць сяє угорі, Козак коника сідлає на зорі. Його мати - гостра шабля на боці, Його батько - лук зі стрілами в руці, А сестриця, то зірниця молода, А, що милої немає - не біда!
Приспів: Гей, гей, гей! Їде вранці, вдень, вночі, Козак Запорізької Січі! Гей, гей, гей! Степом, полем, через гай, Отамане, прощавай!
За порогом три дороги, Раз, два, три, А за рогом ще чотири, чотири. Сім доріг моєї долі, сім шляхів, А за ними в дикім полі сім вітрів. Сім вітрів мене зустрінуть, мов брати, Порятують від раптової біди, В чистім небі чорні хмари розженуть, І покажуть козакові вірний путь!
Приспів.
Сім вітрів мене зустрінуть, мов брати, Порятують від раптової біди, В чистім небі чорні хмари розженуть, І покажуть козакові вірний путь!
Приспів.
|
Категорія: Мистецтво | Додав: tosyaduylovskaya |
Переглядів: 208 | Завантажень: 4
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
|