Середа, 27.11.2024, 13:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Наша нова адреса https://kzpetrivkazosh.ucoz.org/

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 33
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів


7 клас Музичне мистецтво 05 травня 2021
04.05.2021, 20:39

Урок 32 "Електронна музика та її інструменти"

-   Яку музику ви любите слухати?

-          Чим на вашу думку відрізняється сучасна музика від класичної?

-          Які сучасні музичні інструменти ви знаєте?

Сьогодні на уроці ми познайомимося з електронною музикою, з сучасними електронними музичними інструментами.

Електронна музика — це термін, що позначає музику, створену з використанням електронного устаткування (синтезаторів, семплерів, комп’ютерів і драм-машин).

Синтезаторами називають як окремі пристрої, що є основою електронних музичних інструментів, так і електронні музичні інструменти. Синтезатор із клавіатурою одержав назву клавішний синтезатор. Синтезатор, у якому немає клавіатури, називається звуковим модулем.

Семплер — електронний музичний інструмент, що відтворює раніше записані взірці звуків — семпли (англ. sample) акустичних інструментів або будь-яких інших музичних звуків.

Драм-машина — електронний прилад, розроблений на основі принципу покрокового програмування для створення й редагування повторюваних музичних перкусивних фрагментів.

Слухання К. Дебюссі «Місячне світло» (для  фортепіано з  відеорядом картин Клода Моне в електронній обр. Ісао Томіта)

  • Які  відчуття  викликає  електронна  музика?
  • Схарактеризуйте  її  особливості.
  • Які  засоби  виразності  переважають?
  • Порівняйте  фортепіанну і електронну   версії музики  К.Дебюссі:  чим   вони  відрізняються?
  • Доберіть  репродукції  пейзажів  відомих   художників, які  відповідають  характеру  музики.
  • Вигадайте  їм  назви.
  • Кейко Мацуї — японська піаністка і композитор, яка виконує музику в стилі нью-ейдж. Ця музика рідко порушує проблеми реального світу, але споглядає світ ідеалізований. Така музика часто використовується для релаксацій і звернена до живої природи і національної культури.

  • Слухання. Кейко Мацуї «Tears of the Ocean» (Сльози океану)

  • «Space»  - французький гурт, який виконує музику в жанрі космічної електронної музики та диско. Гурт був створений в 1977 році Дідьє Маруані, Роланом Романеллі і Янніком Топом. У ранній період музиканти підкреслювали фантастичність музики та виступали в костюмах, схожих на скафандри

  • Слухання Гурт «Space»  «Magic Fly» (Магія літати)

  • Синті-поп (синтіпоп, синт-поп) — вид поп-музики, що характеризується широким використанням синтезаторів, драм-машин та різноманітних електронних аудіоефектів. В сучасності переважна більшість сучасної поп-музики створюється за допомогою синтезаторів, проте синті-поп має стилістичні особливості, що відрізняють його від іншої музики, зробленої технологічно подібним чином.

    Такими особливостями є: штучність звуку (синтезатори не імітують звучання реальних музичних інструментів), акцент на механічних ритмах, використання вокалу як контрапункт штучному походженню аранжування, багаторазове повторення структурних елементів. 

    Zodiaks»  — культовий латвійський музичний гурт, що існував в 1980-х-1990-х роках і грав інструментальну музику в жанрі сінті.   Дискурс композицій - технології, космос, фентезі.

  • Електронні інструменти

    Електронні музичні інструменти  - тип електромузичних інструментів, будова яких ґрунтується на використанні електронних схем, що генерують змінний струм певної частоти і форми, що відповідає певній висоті і тембру звуку.

    Лазерна арфа  - електронний музичний інструмент, що являє собою кілька ла-

    зерних пучків, які потрібно перекривати, за аналогією зі щипками струн звичайної арфи. Для уникнення травм при грі на інструменті використовувалися спеціальні окуляри та рукавиці. В основному інструмент використовується під час концертів.

  • Вокодер (англ. vocoder)  -  інструмент (немузичний), призначений для аналізу та синтезу звуків та мовлення. Вперше вокодер був використаний гуртом «Kraftwerk» у 1974 році. Пізніше його широко застосовували у своїй творчості «Pink Floyd», Ж. Жарр та інші музиканти.

  • Терменвoeкс  -  музичний інструмент, головною частиною якого є два високочастотних коливальних контури, налаштовані на спільну частоту. Виконавець керує роботою терменвокса, змінюючи положення долонь навколо антен інструмента.

  • Оптиган  -  електронний музичний інструмент, назва якого походить від поєднання слів «оптика», що вказує на оптикоелектронне облаштування, і «орган» — музичний інструмент.

    За принципом дії нагадує сучасні семплери  -  зразки звуків інструментів записувалися на оптичні диски, звідки зчитуються за відповідною командою інструмента.

  • Електроскрипка  - поєднання акустичної скрипки з електронними приладами, в звучанні якої застосовують звукознімач. Електронну скрипку використовували Д. Кросс, В. Мей, Г. Баранов, В. Ветт та інші музиканти.

  • Електрогітара  - різновид гітари з електричними звукознімачами, які перетворюють коливання металевих струн у коливання електричного струму. Сигнал зі звукознімачів може бути оброблений для отримання різних звукових ефектів та підсилений для відтворення через динаміки.

  • Проаналізуй ці твори за таким планом:

    1. Які характерні особливості електронної музики було відчутно у творах?

    2. Які музичні інструменти звучали в композиціях?

    3. Розкажи про музичні образи, створені музикантами, і про засоби музичної виразності творів.

    4. Яке враження на тебе справила музика?

    Розспівка

  • Розучування нової пісні "Україна"

  • Дороги іншої не треба,
    Поки зорить Чумацький Шлях,
    Я йду від тебе і до тебе
    По золотих твоїх стежках.

    Мені не можна не любити,
    Тобі не можна не цвісти,
    Лиш доти варто в світі жити,
    Поки живеш і квітнеш ти!

    Приспів:
    Україно, Україно,
    Після далечі доріг
    Вірне серце твого сина
    Я кладу тобі до ніг!

    Бо ми кохаєм до нестями
    І ще не скоро наш кінець,
    Ще, може, нашими серцями
    Розпалим тисячі сердець.

    Ще свічка наша не згоріла,
    Ще наша молодість при нас,
    А те, чи варте наше діло –
    То скажуть люди й скаже час.

    Приспів

Категорія: Мистецтво | Додав: tosyaduylovskaya
Переглядів: 171 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz