Четвер, 28.11.2024, 14:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Наша нова адреса https://kzpetrivkazosh.ucoz.org/

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 33
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів


8 клас. Українська література. 1 квітня 2020 р.
[ Викачати з сервера (33.6 Kb) ]31.03.2020, 21:22

Тема: О. Довженко. Видатний український кінорежисер і письменник. «Ніч перед боєм». Героїзм, самовідданість, патріотичні почуття українців. Образи діда Платона і діда Савки. Їхній моральний урок для солдатів

Щоб розкрити багатогранність особистості О. Довженка, давайте почнемо із світу його захоплень:

  • Ніколи не розлучався з томиком М. Гоголя. «Тарас Бульба» – улюблений літературний твір і персонаж.
  • Захоплювався блискучою грою Марії Заньковецької, творчістю режисера Леся Курбаса та його театру «Березіль». Цінував талант Анатоля Петрицького.
  • Безмежно любив народні пісні, колядки з материного голосу (до старості вона зберегла чудовий слух і голос).
  • Його пристрасть — усе перебудовувати, поліпшувати, вдосконалювати. Любив креслення і малювання.
  • Здібний карикатурист, прекрасний декламатор. Мав хист до перевтілення в літературний образ.
  • Цікавився малярством, зокрема живописом та графікою. Час від часу писав автопортрети, портрети, пейзажі, зокрема олійні портрети Григорія Петровського і Василя Еллана-Блакитного, графічні портрети В.Сосюри, М.Йогансена, П. Тичини, В. Поліщука, І. Дніпровського. На Одеській кінофабриці мріяв «робити комедії – веселі й дошкульні».
  • Найбільше захоплення в житті – кіно, у цьому найяскравіше проявився геній «українського Мікеланджело»                                       

З дитинства Олександр Петрович був  неперевершеним мрійником і фантазером. Та й зрілим уже майстром, як писав Остап Вишня, «завжди він говорив не про те, що було, і не про те, що є, а про те, що колись буде». Мріяв усю землю перетворити на розкішний квітучий сад. Для початку посадив фруктові сади на Київській кіностудії та на Мосфільмі.

Його називали «живим акумулятором ідей». Умів розповіддю захопити слухачів, був надзвичайно артистичною людиною. Скрізь бажав втрутитися. Мав пристрасть усе перебудовувати і змінювати.  

 А сам він писав: «Я народився і жив для добра і любові. Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм».  Чи правий був письменник? Так, дійсно,  видатний український письменник помилявся.  Він сам, його творчість належали не тільки його сучасникам, а належать і, поколінням нинішнім та прийдешнім. У цьому ми й переконаємося на сьогоднішньому уроці.

Анкета-характеристики письменника.

Ім’я, по батькові, прізвище — Олександр Петрович Довженко

Роки життя — 1894-1956

Місце народження — хутір В’юнище (с. Сосниця) на Чернігівщині

Батьки — неписьменні селяни; батько Петро Семенович, мати Одарка Єрмолаївна

Освіта — місцеві початкова та вища школи, Глухівський учительський інститут, Київський комерційний інститут (економічний факультет)

Рід занять — учитель, художник-карикатурист, дипломат, кінорежисер, кіносценарист, критик, журналіст

Захоплення — кіно, літературна творчість

Сімейний стан — одружений

Основні твори — «Зачарована Десна», «Україна в огні», оповідання, кіноповісті, нариси, «Щоденник» та ін.

Нагороди, відзнаки — приз Міжнародного кінофестивалю у Венеції, орден Леніна, звання заслуженого діяча мистецтв УРСР, дві Державних (Сталінських) премії, Премія праці Міжнародного кінофестивалю в Готвальдові, Премія за найкращий фільм Міжнародного кінофестивалю в Маріанських Лазнях (Чехословаччина), звання народного артиста РСФСР, орден Трудового Червоного Прапора, Перша премія автору сценарію Всесоюзного кінофестивалю (посмертно), Ленінська премія (посмертно)

Перегляд відеосюжету

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Робота над оповіданням «Ніч перед боєм»

  1. Історія створення твору

Як ви уже знаєте Олександр Довженко був учасником війни. У своїх статтях, оповіданнях, листівках, нарисах вражав  умінням зворушити серця воїнів та людей, які працювали задля перемоги в тилу. Він досліджував людину на війні, витоки її патріотизму, мужності, героїзму. Подвиги на фронті, реальні трагічні факти, події в тилу у ворога він глибокого осмислював, аналізував, узагальнював.  Чимало страшних воєнних картин лягло в основу творів письменника: «Україна в огні», «Мати», «Повість полум’яних літ», «Я бачу перемогу». Так народилась ідея оповідання «Ніч перед боєм», в основу якого ліг реальний епізод. Два діди - Платон і Савка - ціною свого життя топлять у Десні човен з гітлерівцями.

Оповідання «Ніч перед боєм» відноситься до ряду тих нечисленних Довженкових творів періоду війни, творча доля яких склалася щасливо. Оповідання  з’явилося в серпні 1942 року в газеті «Червона зірка» і було опубліковано вісімнадцять разів дванадцятьома мовами.  Після перегляду буктрейлера, прочитайте оповідння «Ніч перед боєм»

ПЕРЕГЛЯНУТИ

 

Категорія: Українська мова/література | Додав: admin
Переглядів: 193 | Завантажень: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz