Профілактика інтернет-залежності, пропагування здорового способу життя. Формування навичок захисту і збереження репродуктивного здоров’я учнів.
Для багатьох дітей Інтернет — інша планета, на якій вони відчувають себе комфортно і вільно.
Із зростанням популярності Інтернету стали проявлятись і негативні сторони його застосування. Зокрема, дехто настільки захоплюється віртуальним простором, що проводить за комп'ютером до 18 годин на добу. Таку залежність багато хто порівнює з тютюнопалінням чи наркоманією.
Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання підключитися до Інтернету і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. У 2008 році вона була визнана офіційною хворобою.
Симптоми
- непереборне бажання зайти в Інтернет;
- нездатність контролювати свій час в Інтернеті;
- розумове або фізичне виснаження;
- порушень сну або концентрації уваги;
- дратівливість, депресія, нерви, замкнутість між людьми.
Вся енергія віддається спілкуванню в Інтернеті.
Щоб не стати інтернет залежними дотримуватися таких правил.
- Проводьте більше часу на свіжому повітрі. Телефонуйте і зустрічайтеся з друзями замість того, щоб тримати з ними зв`язок через Інтернет. Погуляйте з ними. В залежності від пори року, заплануйте похід на річку, на рибалку, на гірку.
- Поповніть запас ваших знань. Почитайте книги. Почитайте енциклопедію натомість проглядання Вікіпедії.
- Займайтеся спортом: бігом, футболом, волейболом.
- Дорогі дівчата, ваші домашні будуть раді, якщо ви замість того, щоб сидіти в чаті або на форумі, допоможете їм приготувати вечерю.
- Оберіть хобі або захоплення, відвідуйте різні гуртки, займайтеся музикою, танцями, співом. Поспіть, замість того щоб сидіти в Інтернеті.
- Великий об'єм інформації про безпеку в мережі міститься на таких сайтах :
«Безпека дітей у інтернеті»
|