Михайло Кравчук (1892 - 1942)
Михайло Кравчук є однією з яскравих зірок України на терені математики, академік, який народився в с. Човниці на Волині.1910 р. він вступив на фізико-математичний факультет Київського університету св. Володимира, який закінчив через чотири роки з дипломом І ступеня. Потім – педагогічна діяльність, яка поєднується з науковими пошуками.
1924р. він блискуче захистив докторську дисертацію «Про квадратичні форми та лінійні перетворення». Опубліковано більше 170 наукових праць Михайла Кравчука. Великий внесок ученого в розвиток української математичної термінології.
Степан Банах (1892 - 1945)
Степан Банах народився у Кракові, поляк. У 1910р. вступив на факультет будови машин Львівської політехнічної школи. З 1920 до 1922 роки працював асистентом на кафедрі математики Львівської політехніки у професора Антонія Ломніцького. Опублікував низку наукових праць. У 1920 здобув учений ступінь доктора філософії[6], а у 1924 був затверджений у вченому званні надзвичайного професора кафедри математики Львівського університету. Один із творців сучасного функціонального аналізу.
Багато його результатів стали класичними і входять до підручників та монографій з функціонального аналізу. Деякі роботи стосуються теорії звичайних диференціальних рівнянь (Банахове середнє).
Його відкриття стали золотим фондом математики XX ст. Польське математичне товариство заснувало премію ім. С. Банаха.
Боголю́бов Михайло Миколайович ( 1909 - 1993) — сходознавець. Доктор філологічних наук (1957), листопада професор (1959), академік РАН (1990). Навчався в Українському інституті лінгвістичної освіти (1935–1936),
У 17 – ть років мав уже такі результати з теорії числення, за які йому присудили кандидатський ступінь, а Болбнська академія наук (Італія) відзначила спеціальную премію. Докторський ступінь йому присвоїли через два роки без захисту дисертації спеціальним рішенням Пленарного зібрання ВУАН за поданням академіка Дмитра Граве.
|